Rodzaje kuponów bukmacherskich

Pierwsze zakłady bukmacherskie miały niezwykle proste zasady. Możliwe było stawianie jedynie na dokładny wynik meczu lub na jednego konia w wyścigu. Dzisiejsze firmy bukmacherskie stale rozwijają swoja ofertę i dostosowują ją do klientów. Przez ostatnie lata powstały pewne standardy które znajdziemy u większości najlepszych bukmacherów. Żeby efektywnie obstawiać, należy znać podstawowe zasady tej rozrywki. Gracz ma wiele rodzajów kuponów do wybrania i powinien znać wady i zalety każdego z nich przed rozpoczęciem zawierania zakładów. Oto przykładowe rodzaje kuponów:

SOLO

Są to zakłady zwane inaczej pojedynczymi. Uważa się je za najbezpieczniejszą formę typowania wyników. Szanse grającego na zwycięstwo wynoszą bowiem aż kilkadziesiąt procent, w zależności od ilości możliwych rozwiązań. W przypadku zakładu z dwoma możliwymi opcjami zakończeń, szansa na zwycięstwo wynosi 50%. Jeśli opcji rozwiązania zakładu są trzy to spada ona do 33%. Kwotę wygranej oblicza się poprzez przemnożenie kursu przez stawkę.

AKO

Czyli zakłady akumulowane (inaczej akumulatory). Są to zakłady wielokrotne złożone, z co najmniej dwóch zdarzeń. Można dzięki nim wygrać większe kwoty, ale niemniej warto pamiętać, że wygraną w akumulatorach jest ciężej trafić niż w przypadku kuponu solo. Wynika to z tego, że wszystkie zakłady zawarte w ramach jednego kuponu muszą być trafione. Wygrana obliczana jest przez przemnożenie postawionej stawki przez łączny kurs wytypowanych zdarzeń.

„MAXICOMBI”

Są to kupony, w których skład wchodzić mogą różne rodzaje kombinacji zakładów ako i solo. Co ciekawe, kupon maxicombi może zawierać nawet kilka tysięcy zakładów. Polecany jest dla graczy, który nie do końca są pewni wyniku jednego lub kilku z obstawianych wydarzeń. Ten rodzaj kuponu, w zależności od odgórnych zasad, dopuszcza od jednej do nawet kilkunastu pomyłek. W takim przypadku, wygrana należy się pomimo błędnego wytypowania niektórych ze zdarzeń. Kupony Maxicombi oraz Bezpieczny dostępne są wyłącznie u bukmachera Fortuna.

„BEZPIECZNY”

Zmiana typu kuponu z ako na bezpieczny powoduje, że dopuszczalne staje się popełnienie przez gracza jednego błędu w typowaniu. Kupon bezpieczny bez pomyłki daje wygraną taką samą, jak identycznie obstawiony kupon ako. W przypadku jednego błędnego typowania, stawka wygranej wynosi dziesięciokrotność wpłaconej kwoty.

SYSTEMOWY

Inaczej nazywany jest kuponem rozpisowym. Pozwala graczowi na wybranie kilku swoich typów i stworzenie z nich dowolnej kombinacji. W przeciwieństwie do kuponów ako, wygrana przy tego typu zakładach jest znacznie mniejsza. Wynika to z faktu, że gracz nawet w przypadku popełnienia błędów, zgarnia wygraną za poprawnie obstawione zakłady – ich dopuszczalna ilość określana jest przez rodzaj zawartego zakładu. Na przykład, jeśli gracz obstawi kupon systemowy 3/5, to aby otrzymać wygraną, trzy typy na pięć muszą być prawidłowe. W przypadku poprawnego wytypowania wszystkich wyników, grający bierze pełną pulę.

BLOKOWY

To połączenie AKO z Kuponem systemowym. Możemy tworzyć tzw. bloki w których umieszczamy dowolna ilość spotkań a następnie tworzymy z niego system, np. 4z7. System blokowy umożliwia budowanie zakładów z wielu zdarzeń i tak samo dopuszcza popełnienie przez gracza błędów.

Wielu ludziom wydaje się, że zakłady bukmacherskie są dobrym sposobem na zarobienie gotówki w krótkim czasie. Tymczasem okazuje się, że przystępowanie do gry bez choćby podstawowej wiedzy na ten temat, bardzo często kończy się gorzkim smakiem porażki. Aby grać i wygrywać, trzeba wiedzieć, jakie są plusy i minusy poszczególnych kuponów i wybierać odpowiedni do swoich preferencji i możliwości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>